Sklepy internetowe

Co sprzedawać w Internecie w 2023 roku? | Sprawdzone produkty do handlu E-commerce!

Poznaj najlepsze pomysły na sklep internetowy! Sprawdź co opłaca się sprzedawać w biznesie online w 2023 roku i przygotuj się na start swojego biznesu online!

Szukasz najlepszych produktów do sprzedaży online w 2023 roku? W takim razie trafiłeś we właściwe miejsce! Przewiduje się, że handel elektroniczny będzie głównym czynnikiem napędzającym globalny wzrost gospodarczy w ciągu najbliższych kilku lat i nigdy nie było lepszego czasu, aby się w to zaangażować. Z odpowiednimi produktami i strategiami, możesz rozpocząć swój własny biznes e-commerce ze względną łatwością. W tym artykule omówimy niektóre z najbardziej dochodowych produktów do sprzedaży online w 2023 roku. Przedstawimy również wskazówki, jak pozyskiwać te przedmioty i wykorzystać je do osiągnięcia sukcesu w e-commerce. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz, czy jesteś doświadczonym sprzedawcą szukającym więcej możliwości, ten przewodnik da Ci wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby zacząć sprzedawać i zarabiać online w 2023 roku. A więc zaczynajmy!

Co Polacy najczęściej kupowali przez internet w 2022? 

Zacznijmy od tego, w jakiej branży panuje przesyt. W 2022 roku Polacy najchętniej kupowali w sieci produkty elektroniczne, takie jak laptopy, tablety i smartfony. Wynikało to z faktu, że technologia stawała się coraz bardziej zaawansowana i bardziej dostępna dla społeczeństwa. Dodatkowo zakupy online oferowały wygodę i przystępną cenę dla konsumentów, co sprawiło, że te przedmioty były chętniej wybierane na sklepach online. Inne przedmioty, które były popularne wśród polskich kupujących w 2022 roku, obejmowały odzież i obuwie, sprzęt gospodarstwa domowego, książki i produkty medialne, meble i elementy wystroju wnętrz, a także produkty zdrowotne i kosmetyczne. Ludzie kupowali również artykuły spożywcze online, aby zaoszczędzić czas i pieniądze w porównaniu do tradycyjnych zakupów. Można więc podsumować, że Polacy w zeszłym roku korzystali z wygody kupowania towarów i usług w zaciszu własnego domu bardzo szeroko. W 2023 widać wzrosty w branży zoologicznej i to w niej panuje teraz największy potencjał.

Co się teraz dobrze sprzedaje? 

Branża detaliczna stale się zmienia i może być trudno nadążyć za najnowszymi trendami. Jednak jedną rzeczą, która ostatnio dobrze się sprzedaje, są przedmioty związane z technologią. Udoskonalone przedmioty naszego codziennego użytku często wpływają na to, że życie konsumentów staje się prostsze z dnia na dzień. Ludzie częściej modernizują swoje urządzenia, aby oszczędzać czas i aby żyło im się po prostu łatwiej. Po czasie pandemii nastąpił wzrost zainteresowania pracą zdalną, dlatego przedmioty codziennego użytku domowego również zaczęły się cieszyć większą popularnością. Szczególnie dobrze sprzedaje się sprzęt do ćwiczeń, taki jak bieżnie, ciężarki i maty do jogi, ponieważ ludzie szukają sposobów na ćwiczenia w domu, a także przedmioty związane z małym AGD, a także wszelkiego rodzaju akcesoriami kuchennymi. Nieustannym liderem i pretendentem do rozwijania biznesu online pozostaje jednak branża zoologiczna, która sprzedaje się dobrze przez cały rok i nie panuje w niej taki przesyt jak w pozostałych branżach. To właśnie w niej przewidywane są największe szanse wśród marek wchodzących na rynek. 

Czym handlować w Internecie latem?

Jeśli chodzi o handel online w lecie, istnieje wiele wspaniałych produktów do rozważenia. Dla tych, którzy chcą otworzyć sklep internetowy, najlepsze produkty do sprzedaży w sklepie internetowym w lecie to przedmioty, które są istotne sezonowo i przemawiają do szerokiego grona klientów. Mogą to być np. ręczniki plażowe, kapelusze, okulary przeciwsłoneczne, stroje kąpielowe, szorty czy sandały. Dodatkowo, przedmioty związane z aktywnością na świeżym powietrzu, takie jak sprzęt kempingowy i sprzęt sportowy, mogą być świetnymi produktami do sprzedaży w lecie. Jeśli szukasz bardziej unikalnych letnich produktów do sprzedaży, możesz również rozważyć sprzedaż przedmiotów związanych ze specjalnymi wydarzeniami odbywającymi się w tym sezonie, takimi jak festiwale lub targi. Wreszcie, jeśli szukasz czegoś bardziej ogólnego, co przemawia przez cały rok, ale jest szczególnie popularne w miesiącach letnich, rozważ sprzedaż artykułów spożywczych, takich jak sosy BBQ i przyprawy lub mrożone smakołyki, takie jak lody. Jeżeli jesteś miłośnikiem branży zoologicznej, to koniecznie sprawdź ofertę drapaków dla kotów bądź art. dla gryzoni. Najlepszą i najbardziej opłacalną opcją będzie zakup produktów na własny sklep internetowy bezpośrednio od producenta. Często mniejsi, lokalni producenci mają dużo lepszą i bardziej unikalną ofertę niż duże sklepy. W Woj. Łódzkim takim producentem jest firma Ejuris.

NAPISZ DO NAS I ZACZNIJMY WSPÓŁPRACĘ

Czego nie można sprzedawać prowadząc sklep online?

Istnieją pewne przedmioty, które nie mogą być sprzedawane na rynku e-commerce ze względu na ograniczenia prawne lub względy bezpieczeństwa. Na przykład, przedmioty, których sprzedaż wymaga licencji, takie jak broń palna, alkohol i leki na receptę, nie mogą być sprzedawane online. Dodatkowo, wszelkie przedmioty, które mogą być potencjalnie niebezpieczne lub mogą spowodować szkody w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nimi, nie mogą być sprzedawane online. Dotyczy to takich przedmiotów jak fajerwerki, materiały niebezpieczne i materiały wybuchowe. Ponadto przedmioty, które są uważane za mające dużą wartość, takie jak dzieła sztuki i biżuteria, muszą być zazwyczaj kupowane osobiście ze względu na ich wysoki koszt i ryzyko oszustwa. Niektóre usługi, takie jak zabiegi medyczne mogą nie być w stanie legalnie sprzedawać online. Istnieje wiele produktów i usług, które nie mogą być legalnie sprzedawane, więc warto się z nimi bliżej zapoznać przed rozpoczęciem działań w branży e-commerce. Jako właściciel sklepu decydując się na sprzedaż musisz być świadom zagrożeń dla twojego sklepu internetowego i zakresu odpowiedzialności jaki na Tobie spoczywa. Zaletą branży zoologicznej jest brak ograniczeń prawnych i dobrym pomysłem jest nawiązywanie relacji z Polskimi producentami. Na rynku są również tacy dostawcy, którzy udostępnią Ci swoje materiały marketingowe jak np. Ejuris.

Czy to, co sprzedaje się najlepiej, to zawsze najkorzystniejszy wybór? 

Nie, to co się najlepiej sprzedaje nie zawsze jest najkorzystniejszym wyborem. Przy podejmowaniu decyzji należy wziąć pod uwagę również takie czynniki jak jakość, koszty i zadowolenie klienta, a także wysyłkę. Nisza która przynosi największe obroty często generuje też duże wydatki. Jednak aby wypozycjonować swój sklep na pozycji lidera i osiągnąć zadowalającą sprzedaż w internecie należy mieć przede wszystkim dobry dostęp do hurtowni aby asortyment był zawsze pod ręką. Zagwarantuje to właścicielowi sklepu internetowego wewnętrzny spokój przy skalowaniu reklam i da poczucie bezpieczeństwa przy realizacji zamówień. Nie ma nic gorszego niż nagły przestój wyprzedaniem produktu po optymalizacji reklam! Odpowiadając na główne pytanie – warto tworzyć własne drogi i sieć kontaktów, a także sprzedawać produkty, które nie są przesycone. Dobrym rynkiem na ten moment jest branża zoologiczna. Informacja o tym, że dany produkt warto sprzedawać jest cenna, jednak nie powinna stanowić Twojego głównego wyznacznika w kontekście wybierania produktów, które zamierzasz sprzedawać. Ważnym jest, abyś miał swój własny pomysł na sklep internetowy. 

Google Trends jako Twój pomocnik biznesu online!

Na podstawie Google Trends jesteś w stanie sprawdzić jak często wyszukiwane są określone słowa kluczowe w danym okresie czasowym. Informacje te mogą być wykorzystane do uzyskania wglądu w zachowania konsumentów, wyczucia czasu pojawiających się trendów i skutecznego zaplanowania strategii marketingowych. Google Trends umożliwia także porównywanie wielu wyszukiwanych haseł obok siebie, co pozwala lepiej zrozumieć, jak różne tematy są omawiane w sieci. To nieocenione źródło informacji dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć, czego ludzie szukają w sieci. 

Zobacz: Film co sprzedawać w sklepie internetowym 

Co zrobić, żeby sklep internetowy nie zginął na tle silnej konkurencji i jego widoczność była coraz lepsza? 

Aby odnieść sukces i osiągnąć regularną sprzedaż produktów, sklep internetowy musi zastosować kompleksową strategię marketingową. Strategia ta powinna obejmować zarówno tradycyjne reklamy, takie jak facebook ads, ale i bardziej nowatorskie podejścia, takie jak kampanie w mediach społecznościowych typu TikTok. Dodatkowo, aby osiągnąć długoterminowy sukces, sklep internetowy musi pomyśleć o kreatywnym i skutecznym pozycjonowaniu, jak i regularnym content marketingu. Prowadzenie sklepu internetowego to praca kreatywna i samo

założenie sklepu nie wystarczy. Wiele zależy od Twojego marketingu, dlatego nieprzerwanie myśl o benefitach produktów, które chcesz sprzedawać i ich użyteczności dla konsumentów. To pozwoli Ci podejść kreatywnie do dobierania produktów w sklepie i otworzy Twój umysł na nowe pomysły reklamowania Twojego ecommerce. 

Jak założyć sklep internetowy?

Założenie sklepu internetowego samodzielnie wymaga wiele wysiłku. Jako sprzedawca sklepu internetowego musisz zadbać o to, aby Twoja strona generowała zamówienia, była zoptymalizowana pod kątem UX i szybko działała. Zacznij od stworzenia nazwy domeny dla swojej firmy, która będzie używana jako adres URL strony. Następnie ustaw hosting i zainstaluj niezbędne oprogramowanie i wtyczki do sklepu. Skonfiguruj bramkę płatności online i upewnij się, że klienci mogą kupować przedmioty szybko i bezpiecznie. Nie zapomnij także o regulaminie i polityce prywatności, a po zaprojektowaniu i zorganizowaniu układu sklepu, dodaniu opisów i zdjęć produktów, a także uzupełnieniu oferty o produkty komplementarne, powinieneś również upewnić się, że proces składania zamówienia jest prosty i przyjazny dla użytkowników. Na sam koniec upewnij się, że Twój sklep jest zoptymalizowany pod kątem widoczności w wyszukiwarkach, aby klienci mogli go łatwo znaleźć. Po wykonaniu wszystkich tych kroków stworzysz udany sklep internetowy z potencjałem do generowania przychodów! Własna strona internetowa może być wyzwaniem, które potrafi mocno przytłoczyć, jednak po poświęceniu wystarczającej ilości czasu na naukę jest to możliwe do zrealizowania samodzielnie. Warto w tym celu użyć przyjaznych serwisów, które ułatwiają założenie własnego sklepu internetowego bez umiejętności kodowania, takich jak np. shopify: 

Link do shopify: 

Jeżeli wolisz jednak naukę na tańszych narzędziach, warto wtedy rozejrzeć się za kursami tworzenia sklepu internetowego na elementorze. 

Zobacz: Jak zrobić sklep internetowy za pomocą elementora?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *